Jakie zraszacze, wydajności, zasięgi, ceny, wielkości kropli.

Wszystko co związane z wodą podczas hodowli ślimaków

Moderator: Harmonia

Awatar użytkownika
Mateusz Olczak

Jakie zraszacze, wydajności, zasięgi, ceny, wielkości kropli.

Post autor: Mateusz Olczak » 2017-05-15, 09:23

Witam

Ja zastosowałem u siebie zraszacze u-501. Ma duży zasięg więc jest mniej roboty z rozstawianiem, ale coś kosztem czegoś, więcej parku zostaje bez wody a tam gdzie na siebie zachodzą wody jest za dużo. Ku lepszemu na kolejnym polu zastosowałem zraszacze tupu HADAR. Jest to lepsze rozwiązanie pod warunkiem dobrania odpowiednich dysz i wkładek (o tym innym razem), więcej roboty przy rozstawianiu, ponieważ ich maksymalny zasięg to promień 6 metrów (podawany przez producenta) w rzeczywistości przy 4 barach uzyskamy taki zasięg ale czy to nam się opłaca? Przy zastosowaniu tych zraszaczy dobrym pomysłem jest zamontowanie ich w pozycji wiszącej, ale i to wiąże się z większymi kosztami. Konstrukcja do zamontowania węży i zraszaczy, zabezpieczenie jej od dołu żeby ślimaki nie wchodziły, wykonanie jaj na takiej wysokości żeby można było uprawić pole, no i do tego jeszcze antykapacze, nie konieczne ale przydatne. Tańszym sposobem jest zamontowanie po prostu na drewnianej tyczce czy na zwykłym drucie (fi8).

Montujemy na polu taką ilość zraszaczy aby wydajnością nie przewyższały wydajności pompy, co pozwoli wytworzyć niezbędne ciśnienie. Zasięg regulujemy poprzez rozstaw, wydajność poprzez dyszę, a wielkość kropli poprzez wkładkę.

W moim przypadku pan spec od zraszania skomponował do mojego tunelu takie wkładki że na ziemi robiły się takie koliste kałuże. Po mojej wstępnej irytacji oraz telefonie do w/w speca, rozwiązanie spadło na mnie jak grad na wiosnę. Wkładkę zastąpiłem zwykłym gwoździem (względnie pinezką, papiakiem) i dopiero uzyskałem pożądany efekt zamgławiania. Takie zraszanie polecam do tunelu z oseskami, przydatne też są antykapacze, w przeciwnym razie po zakończonym roszeniu, woda kapie robiąc na ziemi dziury, co powoduje straty wśród maluchów.

Dobór zraszaczy zależy od was, pamiętajcie tylko o efekcie który chcecie uzyskać. Nie zapominajcie również że cena odgrywa kluczową rolę, ku nauce proszę wpisać na olx hodowla ślimaków, trafiają się oferty sprzedaży - używane przez 1 sezon, kompletne zraszanie w cenie 5000 zł z dopiskiem sprzedaje w cenie samych końcówek. Nie śmieje się z tych ludzi, tylko żałuję że nie zaglądali na to forum, co niewątpliwie ustrzegło by ich przed stratą pieniędzy. Pozdrawiam i życzę tanich pomysłów.
Mówią: Rap to nasz Judasz, no bo zdradza intelekt
By przejść z piekła do nieba, twardo stąpam po ziemi
Tylko serce ma prawo mi mówić w co mam wierzyć.

ODPOWIEDZ