Niezawodny sposób na gryzonie, nornice, krety, a nawet ptaki.

Zagrożenie dla ślimaków ze strony zwierząt, ptactwa, bezkręgowców i innych szkodników

Moderator: Harmonia

Awatar użytkownika
Mateusz Olczak

Niezawodny sposób na gryzonie, nornice, krety, a nawet ptaki.

Post autor: Mateusz Olczak » 2017-05-14, 10:55

Witam

Zbierając informacje na temat ochrony przed szkodnikami, kręciłem głową na myśl ile trzeba poświęcić na to czasu, energii oraz pieniędzy. Przecież wszelkiego rodzaju pułapki, siatki, odstraszacze, wstążki to wszystko kosztuje. Próbowałem różnych metod, zaczynałem od tych najtańszych i przy nich pozostałem.

Pułapkę na kreta można zrobić samemu : kawałek rury fi 50, 2 gwoździe i denko od puszki po fasolce. Ale to nadal powoduje że tracimy mnóstwo czasu na kreta który omija nasze pułapki.
Odstraszacze ultradźwiękowe nie działają tak jak byśmy tego chcieli (do tego ich cena zupełnie nie adekwatna, no i zasięg podawany przez producenta :-/ , siatki przeciw ptakom gra nie warta świeczki, odstraszacze dźwiękowe - ptaki dość szybko się do nich przyzwyczajają.
Akustyczny odstraszacz też można zrobić samemu wystarczy połączyć dwie deski zawiasem i pistolet na ptaki gotowy.

Ale najbardziej nie zawodnym sposobem okazuje się nic innego jak naturalny odstraszacz - KOT.
U mnie koty przyczyniły się do znacznego zmniejszenia populacji zarówno myszy, szczurów nawet nie było, ptaków, kretów i nornic.
Pamiętajcie tylko nie narzekajcie na odchody na ścieżce, one też przyczyniają się do odstraszania.

O szkoleniu kotów napisze innym razem.
Mówią: Rap to nasz Judasz, no bo zdradza intelekt
By przejść z piekła do nieba, twardo stąpam po ziemi
Tylko serce ma prawo mi mówić w co mam wierzyć.

ODPOWIEDZ