Receptura smaru antyucieczkowego.

Hodowla i budowa paku, zabezpieczenie przed szkodnikami, tunele foliowe

Moderator: Harmonia

shell

Receptura smaru antyucieczkowego.

Post autor: shell » 2017-05-14, 08:01

Witam czy mógłby ktoś podać recepturę smaru antyucieczkowego. Według receptury PAŃSTWA od których kupiłem reproduktory to ten smar wogóle się nie klei, wytrąca się woda, spływa, i bardzo ciężko się go smaruje. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Awatar użytkownika
Mateusz Olczak

Re: Receptura smaru antyucieczkowego.

Post autor: Mateusz Olczak » 2017-05-16, 11:31

SMAR ALCATRAZ

1. Smar stp (do smarowania podwozi i konserwacji...)

2. Mydło malarskie (najlepiej jak jest niedawno wyprodukowane, wtedy jego konsystencja przypomina ciągnący się smar, stare mydło też się nadaje ale jest go trudniej wymieszać, tworzą się gródki).

3. Sól jest najważniejszym elementem całej mazi. Absolutnie nie może to być sól jodowana, zwykła kamienna o dość dużej ziarnistości, na rynku nie znalazłem odpowiedniej granulacji, musiałem przesiewać dla uzyskania pożądanego efektu. Nie może być zbyt dużo drobnej granulacji, zbyt szybko się rozpuszcza, wytrąca się woda i smar nie klei się do deski.

4. Soda kaustyczna - nie kret spójrzcie na etykietę ile kret zawiera sody kaustycznej. Przy stosowaniu sody należy zachować najwyższe środki ostrożności, jest to środek bardzo żrący. Dodajemy jej odrobinę, uwaga bo smar od razu robi się gorący a każde zanieczyszczenie skóry wiąże się z bolesnym podrażnieniem.

Całość intensywnie mieszamy (wiertarka z mieszadłem). Smar nanosimy na suchą, odkurzoną deskę, w praktyce wygląda to tak że smar nanosimy jednorazowo przy użyciu odpowiednich narzędzi (jeśli występuje problem to proszę pisać, doradzę czym smarować).

U mnie taki smar pozostaje na desce do kolejnego sezonu po czym jest zdejmowany, dodaję soli i znów smaruję na deskę. Taki zabieg jest konieczny, ponieważ sól ulega rozpuszczeniu i w kolejnym roku smar działa tylko w 50%.

Receptura oczywiście jest ważna, jak ktoś chcę mogę przesłać na PW, ale ważniejsze od tego jest dobór odpowiednich składników.

Pozdrawiam i życzę przyjemnego smarowania.
Mówią: Rap to nasz Judasz, no bo zdradza intelekt
By przejść z piekła do nieba, twardo stąpam po ziemi
Tylko serce ma prawo mi mówić w co mam wierzyć.

shell

Re: Receptura smaru antyucieczkowego.

Post autor: shell » 2017-08-23, 10:52

Według tej receptury rzeczywiście smar jest lepszy do smarowania.
Ale w przyszłym roku i tak przechodzę na tabletki. 8-)

ODPOWIEDZ